Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιρο

«Κουλούρια» και στα Χανιά!

Η Κέρκυρα πήρε τον βαθμό στα Περιβόλια εξαιτίας των επεμβάσεων του τερματοφύλακα, Γιαννακόπουλου..

Όλα… μηδέν στα Περιβόλια ελέω Γιαννακόπουλου.

Ο νεαρός τερματοφύλακας της Κέρκυρας με εκπληκτικές επεμβάσεις σταμάτησε τους παίκτες του Πλατανιά και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας για την Κέρκυρα. Κακό ματς στα πρώτα λεπτά. Οι δύο ομάδες δεν είχαν ρυθμό στο παιχνίδι τους.

Μοναδική καλή στιγμή στο α’ μέρος ένα τετ-α-τετ του Επστάιν στο 28′ που απέκρουσε ο Κοκκαλάς.

Στο ημίχρονο ο Παράσχος μάλλον ξύπνησε τους παίκτες του. Αλλά η Κέρκυρα είχε Γιαννακόπουλο.

Ο Πλατανιάς έγινε απειλητικός σε 2-3 καλές περιπτώσεις αλλά δεν πέτυχε το γκολ εξαιτίας του νεαρού πορτιέρο.

Στο 63′ ο Ντεβέσα πέρασε και τον Γιαννακόπουλο αλλά ο Σιόντης έδιωξε στην γραμμή. Στο 79′ ο Μπούντνικ απείλησε με το κεφάλι αλλά ο Γιαννακόπουλος έδιωξε αι στο 88′ ο πορτιέρο του ΑΟΚ απέκρουσε νέα κεφαλιά του Μπούντνικ.

Ο Γιαννακόπουλος κράτησε το μηδέν και στο 90′ με τρομερή επέμβαση σε σουτ του Ντεβέσα αντέχοντας στην πίεση των Κρητικών.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Καρυπίδης(41′ Δημούτσος), Στανισάβλιεβιτς, Κοροβέσης(82′ Στόιτσεφ), Στάθης, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Πριντέτα, Ενσικουλού, Ντεβέσα, Μπούτνικ

ΚΕΡΚΥΡΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Σοϊλέδης, Γκόμες, Παμλίδης, Σπίνουλας, Ντουαλά(69′ Ζορμπάς), Σιόντης, Ιωάννου(46′ Αρτυματάς), Μπαλάφας, Επστάιν, Γρομητσάρης