Ηττήθηκε ο ΑΠΟ Αταλάντης παρά την καλή εμφάνιση!

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, ο ΑΟ Υπάτου υποδέχθηκε τον ΑΠΟ Αταλάντης.

Παρόλο που γνώριζε από την αρχή του αγώνα τη δυσκολία που θα έχει η αναμέτρηση κόντρα στον ΑΟ Υπάτου, η ομάδα της Αταλάντης παρατάχθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Θήβας με σκοπό να πάρει τη νίκη.

Η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε αρκετά νωρίς να πάρει κεφάλι στο σκορ και στο 17΄του ματς ο Ζυγκερίδης έκανε το 1-0.

Το 1-0 παρέμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η ομάδα της Βοιωτίας άρχισε το δεύτερο ημίχρονο όπως ξεκίνησε και το πρώτο, δηλαδή με γκολ. Στο 49′ ο Δέδες διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, βάζοντας ακόμη πιο δύσκολα στον ΑΠΟ.

Μέχρι το τέλος του αγώνα το σκόρ δεν άλλαξε και έτσι ήρθε η ήττα για την Αταλάντη παρά την καλή εμφάνιση. Έτσι, η ομάδα της Λοκρίδας παρέμεινε στους 6 βαθμούς.