Αϊντραχτ – Μάιντς: Αδιανόητο γκολ! Πεσμένος έκανε λόμπα! (vid)

Ένα από τα πιο εντυπωσιακά γκολ της χρονιάς, αν όχι της δεκαετίας σημειώθηκε στο ματς Αϊντραχτ – Μάιντς 1-1 για την 32η αγωνιστική της Bundesliga.

Η Μάιντς άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Καρίμ Ονισίβο, όμως 4 λεπτά πριν το τέλος η Άιντραχτ κατάφερε να ισοφαρίσει για την 32η αγωνιστική της Bundesliga.

Η είδηση βεβαίως δεν ήταν ότι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 86′, αλλά το γκολ με το οποίο «έγραψαν» το 1-1. Ή μάλλον καλύτερα η ΓΚΟΛΑΡΑ με την με την οποία έγινε το Αϊντραχτ – Μάιντς 1-1.

Σε μια φάση διαρκείας ο Χρούστιτς κατάφερε να σκοράρει με μια απίστευτη λόμπα όντας πεσμένος στο έδαφος.