Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Με σούπερ Δαραμάρα η Προοδευτική κέρδισε τον Πελασγιακό!

Στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής, η Προοδευτική Λάρυμνας υποδέχθηκε στο γήπεδό της τον Πελασγιακό.

Η ομάδα του Σαλαπάτα κατάφερε με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δ. Δαραμάρα να πάρει τη νίκη κόντρα στον Πελασγιακό κερδίζοντάς τον με 3-1 σκορ.

Ο σύλλογος της Λάρυμνας, άνοιξε το σκορ με τον υψηλόσωμο επιθετικό στο 39΄ενώ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Δαραμάρας έκανε το 2-0 και διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 80΄ο Πελασγιακός του Δ. Μπατζελή απάντησε με τον Κατσαμπέκη να σκοράρει για το 1-2, βάζοντας ξανά στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους. Όμως, στο 86΄ο Δαραμάρας κάνοντας χατ-τρι «κλείδωσε» τη νίκη για την Προοδευτική κάνοντας τελικό 3-1.

Οι δύο συνθέσεις των ομάδων:

Προοδευτική Λάρυμνας (Σαλαπάτας): Τσελεμάρκος, Μέρμηγκας, Φιλίππου, Σταματέας, Γκανάς, Mathias Da Silva, Ντούγκα, Σκαμπαρδώνης, Δαραμάρας, Πέππας, Λουκάς

Έπαιξαν επίσης: Καζάς (46΄), Τριάντης (46΄), Κογιώνος (56΄), Κούτσικος (56΄)

Πελασγιακός (Μπατζελής): Παπαβασιλείου, Μπούνος, Πανταζέλος, Νίκου, Γιάννακας, Τσαούσης, Τσιριγκούλης, Μήτσιος, Κατσαμπέκης, Κόμνος, Σπυριδάκης

Έπαιξαν επίσης: Ράπτης Α. (65΄)