Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

“Απέδρασε” από το Δίστομο η Αταλάντη!

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ'Εθνικής ο ΑΠΟ Αταλάντης αγωνίστηκε εκτός έδρας κόντρα στον Αμβρυσσέα Διστόμου.

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’Εθνικής ο ΑΠΟ Αταλάντης αγωνίστηκε εκτός έδρας κόντρα στον Αμβρυσσέα Διστόμου.

Εκτός έδρας αγώνα περιελάμβανε η 10η αγωνιστική της Γ’Εθνικής και για τον 4ο όμιλο για την ομάδα της Αταλάντης.

Η Λοκρική ομάδα αντιμετώπισε τον σύλλογο από το Δίστομο και το πρώτο ημίχρονο παρά τις ευκαιρίες και για τις δυο ομάδες, ολοκληρώθηκε στο 0-0.

Οτι δεν είχε το πρώτο ημίχρονο, είχε το δευτερο παρόλο αυτά. Η ομάδα της Αταλάντης πήρε προβάδισμα στο 48′  για να έρθει ένα λεπτό αργότερα η ισοφάριση από τον Αμβρυσσέα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η πίεση και η θέληση των ποδοσφαιριστών του Μάκη Ζαχαρόπουλου όμως έφερε άμεσα και δευτερο γκολ. Η απάντηση της Αταλάντης ήρθε στο 51′ με το οποίο έκανε το 1-2.

Το “κερασάκι στην τούρτα” η Αταλάντη το έβαλε λίγο πριν το τέλος όπου στο 86′ έκανε το 1-3.

Έτσι η ομάδα της Λοκρίδας έφτασε σε μια σημαντική νίκη και μάλιστα εκτός έδρας όπου της έδωσε τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Τα αποτελέσματα του 4ου ομίλου:

4ος όμιλος (10η αγωνιστική)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Νέας Αρτάκης [] – Φωκικός 2-0 (66′-68′ Μεγάλος)

ΤΕΛΙΚΟ Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΠΟ Αταλάντη 1-3 (49′ πεν / 48′, 51′, 86′ )

ΤΕΛΙΚΟ ΓΣ Αλμυρού – ΑΟ Υπάτου 1-1 (10′ Μπλαβός / 67′ )

ΤΕΛΙΚΟ Θησέας Αγριάς – Ηρακλής Ψαχνών 3-1 (8′ Κοτζαθανάσης, 41′ Βλάχος, 89′ / 69′ )

Οπούντιος Μαρτίνου – Δημήτρα Ευξεινούπολης 0-3 α.α.

Ρεπό: Διαγόρας Στεφανοβικείου