Το «σήκωσε» στη Ρουμανία ο Ουζουνίδης!

Πριν λίγους μήνες ανέλαβε την Κραϊόβα ο Μαρίνος Ουζουνίδης και το φινάλε της σεζόν τον βρήκε να πανηγυρίζει την κατάκτηση του Κυπέλλου Ρουμανίας.

Ο τελικός κρίθηκε στην παράταση και εκεί η Κραϊόβα επικράτησε της Άστρα Τζούρτζου με 3-2. Ο Μαρίνος Ουζουνίδης είδε την ομάδα του να ανοίγει το σκορ στο 14′ με τον Ιβάν, αλλά τρία λεπτά μετά ο Γκάμαν ισοφάρισε.

Παρά τα δύο γρήγορα γκολ, δεν υπήρξε άλλο στο 90λεπτο. Στην παράταση έγινε ο… χαμός. Ο Μποέ-Κανέ έκανε το 2-1 για την Άστρα, αλλά στη συνέχεια ήρθε η ανατροπή. Ο Νίστορ στο 100′ και ο Στσρέτσιου στο 103′ γύρισαν τούμπα την κατάσταση. Αυτό ήταν το 8ο τρόπαιο για το κλαμπ και πρώτο μετά από εκείνο του 2018.

πηγή: Sportime.gr