Πήρε χρόνο συμμετοχής ο Μπα / Κέρδισε η Μαυριτανία! (vid)

Αν και δεν ξεκίνησε βασικός ούτε σε αυτό το φιλικό της Μαυριτανίας ο Ανταμά Μπα, παρόλο αυτά ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΣ Λαμία μπήκε ως αλλαγή.

Με γκολ του Μούσα Εντιαγέ στο 65΄η Μαυριτανία κέρδισε με 1-0 τη Λιβερία σε διεθνή φιλικό αγώνα. Ο Ανταμά Μπα, ο οποίος βρίσκεται στην αποστολή της χώρας του, δεν αγωνίστηκε βασικός ούτε σε αυτό το ματς, παρόλο αυτά ο Κορεντίν Μαρτίνς, τον πέρασε στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου λοιπόν, ο Αφρικανός εξτρέμ της Λαμίας πέρασε στο παιχνίδι, αγωνίστηκε ένα ολόκληρο 45λεπτο παίζοντας στο αριστερό άκρο της επίθεσης. Δεν κατάφερε να βρει κάποιο τέρμα ο Ανταμά Μπα, αλλά ευτυχώς για τη Μαυριτανία, ο Εντιαγέ σκόραρε για το 1-0.