Έπιασε τα 300 ο Λουκάκου!

Ο Ρομέλου Λουκάκου με τα δύο τέρματα που πέτυχε στο 3-1 της Ίντερ επί της Λάτσιο, έφτασε σε ένα εντυπωσιακό αριθμό γκολ καριέρας, όντας ακόμα στα 27 του.

Ο επιθετικός της Ίντερ, άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης, με εκτέλεση πέναλτι (έχει 10/10 συνολικά με τους Νερατζούρι) και στο τέλος του ημιχρόνου, σκόραρε για δεύτερη φορά, με την ομάδα του, να νικάει τελικά με 3-1 και να ανεβαίνει στην κορυφή της Serie A.

Με τα δύο γκολ αυτά, ο Λουκάκου έφτασε τα 300 στην καριέρα του, ξεκινώντας να σκοράρει τον Αύγουστο του 2009, κόντρα στη Ζούλτε Βάρεγκεμ, με τη φανέλα της Άντερλεχτ.

Ο Βέλγος έχει σημειώσει 41 τέρματα με την Άντερλεχτ, 17 με τη Γουέστ Μπρομ, 87 με την Έβερτον, 42 με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ έχει και 57 γκολ με τη φανέλα της εθνικής ομάδας της πατρίδας του, χωρίς να υπολογίζονται αυτά που έχει σημειώσει με την Ίντερ ως τώρα.