«Βαριά» ήττα για την Βολιβία / Εκτός αποστολής ο Μπεχαράνο! (vi)

Με τον Ντάνι Μπεχαράνο να είναι εκτός αποστολής, η Εθνική Βολιβίας ηττήθηκε με 4-1 από την Αργεντινή του Μέσι και αποχαιρέτησε το Copa America με ήττα.

Ο Λιονέλ Μέσι πήρε από το χεράκι την Αργεντινή και διέλυσε την Βολιβία, δίνοντας την πρώτη θέση στην ομάδα του.

Copa America 2021: Πάρτι έκανε η Αργεντινή, που επικράτησε με 4-1 της Βολιβίας, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λιονέλ Μέσι, που πέτυχε δύο γκολ και έδωσε μία ασίστ.

Μόλις το 6ο λεπτό ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα, έδωσε ασίστ στον Παπού Γκόμεζ, ενώ στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 33’ και στο 42’ έβαλε τα δύο του γκολ.

Στο 60’ ο Σααβέδρα μείωσε σε 3-1, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα, ο Λαουτάρο Μαρτίνες έκανε το τελικό 4-1 και πήρε άνετα την πρόκριση.

Από κει και πέρα, η Ουρουγουάη επιζητούσε τη νίκη προκειμένου να πάρει την πρόκριση ως δεύτερη στον όμιλο.

Αυτό κατάφερε να κάνει μόλις με 1-0 κόντρα στην Παραγουάη, με γκολ του Καβάνι και θα βρεθεί στην επόμενη φάση.

πηγή: Sportime.gr