Δύο γκολ από Φούντα, από ένα Μανωλάς και Κουλούρης!

Μία από τις καλύτερες εμφανίσεις του στο καμπιονάτο, έκανε ο Κώστας Μανωλάς στην αναμέτρηση με την Νάπολι.

Ο Ελληνας κεντρικός αμυντικός, πέτυχε δύο γκολ, αλλά μέτρησε το ένα! Στο 19` σκόραρε χρησιμοποιώντας και το χέρι του με αποτέλεσμα να δεχθεί κίτρινη κάρτα, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με γυριστή κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0, που αποδείχθηκε καθοριστικό, δεδομένου πως ο Μπαλοτέλι μείωσε στο 68` για τους φιλοξενούμενους.

Ακόμη, ο Ταξιάρχης Φούντας, πέτυχε δύο γκολ (17`, 72`) και… μέτρησαν αμφότερα, αλλά δεν στάθηκαν ικανά ν΄ αποτρέψουν την εντός έδρας «γκέλα», καθώς η Ραπίντ Βιένης παραχώρησε ισοπαλία 3-3 στην Χάρτμπεργκ.

Τέλος, ο Ευθύμης Κουλούρης αντικατέστησε στο 79` τον Λεϊά στην εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Μετς και στις καθυστερήσεις του αγώνα, ισοφάρισε για την ομάδα του.

πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ