Φιλική Αναμέτρηση: Χέρακλες-ΠΑΟΚ 1-2

Αποδοτικός, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ επικράτησε σήμερα, σε φιλικό επίπεδο, επί της Χέρακλες, με 2-1.

Αποδοτικός, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ επικράτησε σήμερα, σε φιλικό επίπεδο, επί της Χέρακλες, με 2-1. Τεστ που αποτέλεσε την τρίτη δοκιμασία του στην Ολλανδία και τέταρτη συνολικά από την έναρξη της προετοιμασίας του.

Στο 13’, μετά από ασίστ του Ομάρ Ελ Καντουρί, ο Νέλσον Ολιβέιρα άνοιξε το σκορ για τον «Δικέφαλο». Τρία λεπτά αργότερα η Χέρακλες ισοφάρισε (1-1), με απευθείας εκτέλεσε φάουλ του Φλουτ και στο 33’ ο Ολιβέιρα «χτύπησε» ξανά για τον ΠΑΟΚ, μετά από ασίστ του Αντρέ Βιεϊρίνια, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Την Κυριακή (25/7, 15:30) οι «ασπρόμαυροι» θα δώσουν το τελευταίο φιλικό τους τεστ στην Ολλανδία αντιμετωπίζοντας τη Φέγενορντ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΧΕΡΑΚΛΕΣ: Μπούκερ, Κουαλιάτα, Μπάκμπουρντ, Μπούργζοργκ, Κνέστερ, Φλουτ, Ντε Λα Τόρε, Σουφς, Γιάκομπσεν, Ιμπραΐμογλου , Αμίσι
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι : Φάντιγκα, Κιομουρτζόγλου, Λες, Ρόσκεν, Σιέρα, Σόκε, Μπάκις, Μπασατσίκογλου

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Τέιλορ , Βιεϊρίνια, Εσίτι, Σβαμπ Καγκάβα, Ελ Καντουρί, Μουργκ, Ολιβέιρα
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Κρέσπο (74’ Λύρατζης), Περέιρα, Νινούα, Τσιγγάρας, Α. Ζίβκοβιτς, Λάμπρου, Βρακάς (70’ Κωσταντέλιας), Κούτσιας (89’ Τζόλης)

πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ