Νίκη για Ιωνικό με σούπερ ανατροπή επί του Απόλλωνα Σμύρνης

Ο Ιωνικός επικράτησε 3-1 του Απόλλωνα Σμύρνης και μάλιστα με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στη Ριζούπολη.

Ο Ιωνικός ήταν ο μεγάλος νικητής κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, στο φιλικό που πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο (31/7) στη Ριζούπολη.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ με σουτ του Ντάουντ στο 19′, για να έρθει η απάντηση των Νικαιωτών λίγο αργότερα με τον Μπουένο (35′) για το 1-1. Σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, ο Απόλλων έφτασε μια… ανάσα από τον 2-1, όμως ο Ιωννίδης στάθηκε αρκετά άτυχος, με την προσπάθειά του να σταματά στο δοκάρι. Ότι δεν μπόρεσε να κάνει ο Έλληνας φορ το έκανε ο Άοσμαν για τον Ιωνικό, ο οποίος μάλιστα ήταν και ο πρωταγωνιστής για την ομάδα του Δημήτρη Σπανού.

Συγκεκριμένα, ο 26χρονος Σύριος μεσοεπιθετικός ήταν εκείνος που στο 81′ έκανε το 1-2 φέροντας τούμπα το ματς, ενώ πέντε λεπτά αργότερα μετά από δική του εκτέλεση κόρνερ, ο Βαφέας σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και με ωραία κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πηγή: bwinSport- fm