Τα τέσσερα γκολ, τα δύο δοκάρια, η μία κόκκινη και οι αρκετές ευκαιρίες από το Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2 (vid)

Ο Παναθηναϊκός βρήκε δις στόχο, είχε ισάριθμα δοκάρια αλλά παραχώρησε ισοπαλία στη Λαμία παρότι μάλιστα εκείνη έπαιζε με 10 παίκτες από το 39'.

Χωρίς νικητή έληξε το αποψινό (17/2) ματς της Λεωφόρου, όπου η Λαμία απέσπασε ισοπαλία 2-2 από τον Παναθηναϊκό.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 8′ με τον Σπόραρ και στο 37′ απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω της αποβολής του Ρούμπεν Μαρτίνεθ.

Οι φιλοξενούμενοι όμως ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο 45+’1′ χάρις σε ένα πολύ όμορφο γκολ του Καρλίτος. Οι «πράσινοι» ωστόσο… απάντησαν πριν την ανάπαυλα, καθώς στο 45’+3′ βρήκαν δίχτυα ο Μπερνάρντ μετά από ωραία ενέργεια του Μαντσίνι και έτσι το πρώτο ημίχρονο έληξε 1-1.

Το «τριφύλλι» πήρε το προβάδισμα στο 59′ με τον Γερεμέγεθ, αλλά η Λαμία «απάντησε» στο 68′ με την κεφαλιά του Τσιλούλη.

Από εκείνο το σημείο οι φιλοξενούμενοι είχαν μία μεγάλη ευκαιρία με τον ίδιο παίκτη, αλλά στις καθυστερήσεις ο Παναθηναϊκός έφτασε σε δύο περιπτώσεις μια ανάσα από το 3-2, αρχικά με το πλασέ του Σπόραρ που έδιωξε ο Τζανετόπουλος πάνω στη γραμμή και ύστερα με τη «βολίδα» του Κώτσιρα που αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι του Κοσέλεφ.