Aνεπίσημο ντεμπούτο με δύο γκολ για τον Ουάρντα!

Ο Αμρ Ουάρντα ξεκινάει… φορτσάτος στην Ανόρθωση, αφού στο φιλικό με αντίπαλο την Καρμιώτισσα σκόραρε δις. #AmrWarda #AnorthosiFamagusta

Με το πόδι στο… γκάζι ξεκινάει την παρουσία του στην Ανόρθωση ο Αμρ Ουάρντα! Ο Αιγύπτιος μεσοεπιθετικός έκανε το ανεπίσημο ντεμπούτο του με τον κυπριακό σύλλογο σε φιλικό με αντίπαλο την Καρμιώτισσα και φρόντισε να μαγνητίσει πάνω του τα βλέμματα εξ αρχής.

Ο Ουάρντα μπήκε στο φιλικό στο ημίχρονο στη θέση του Νινούα, μέχρι πρότινος συμπαίκτη του στον ΠΑΟΚ, και πρόλαβε να σκοράρει δις σε διάστημα τριών λεπτών. Πρώτα, με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-0 στο 64’ και στο 67ο λεπτό έκανε το 3-0 με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.

Πηγή: bwinSport- fm