Φιλική «τριάρα» του Λιανοκλαδίου κόντρα στον ΑΟ Φραντζή! (φωτορεπορτάζ+vid)

Στο πλαίσιο της καλοκαιρινής τους προετοιμασίας, ο ΑΟ Φραντζή και ο ΑΣ Λιανοκλαδίου έδωσαν φιλικό αγώνα σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Φραντζή. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΑΟΦραντζή #Λιανοκλάδι #LamiaSports #φιλικό #φωτορεπορτάζ

Με σκορ 0-3 ο ΑΣ Λιανοκλαδίου κέρδισε στο γήπεδο του Φραντζή, την τοπική ομάδα του ΑΟΦ. Η ομάδα του Τάκη Καρακούση βρέθηκε αρκετά νωρίς μπροστά στο σκορ με γκολ των Γρηγόρη Παπαλέξη και Γιάννη Ρούσκα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 2-0.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Λιανοκλαδίου πέτυχε άλλο ένα γκολ και πάλι τον Ρούσκα Γ., ενώ το Φραντζή, το οποίο είχε ορισμένες ευκαιρίες για να σκοράρει αλλά και χαμένο πέναλτι, έμεινε στο 0.

Το Λιανοκλάδι, έδειξε να είναι πιο έτοιμο σε σχέση με το Φραντζή, το οποίο φέτος ξεκίνησε μία νέα προσπάθεια στο πρωτάθλημα της Β΄Φθιώτιδας με αρκετούς νεαρούς και έμπειρους ποδοσφαιριστές.

Το μόνο σίγουρο είναι πως οι δύο ομάδες αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν στο πρωτάθλημα της Β΄Φθιώτιδας με το Φραντζή να αγωνίζεται στον 2ο όμιλο, ενώ το Λιανοκλάδι στον 3ο.