Κέρδισε και τον Απόλλωνα ο Αστέρας Τρίπολης και ολοκλήρωσε αήττητος τα φιλικά του ματς

Τη νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης πανηγύρισε ο Αστέρας Τρίπολης και έτσι ολοκλήρωσε αήττητος τα φιλικά του ματς φέτος. #slgr #asteras #apollofc #φιλικό

Χωρίς ήττα ολοκλήρωσε τα φιλικά του ματς ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος επικράτησε και του Απόλλωνα Σμύρνης (1-0) στην πρόβα τζενεράλε του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς μπήκε δυναμικά στο ματς και είχε δύο καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν με τον Ριέρα και τον Μουνάφο, με τον Βέρχουλστ ωστόσο να κρατάει το 0-0. Τελικά, στο 35ο λεπτό οι Αρκάδες κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλβαρες, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Πετράκης): Βέρλχουστ, Ντεντάκης, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Παπαγεωργίου, Ματέι, Παμλίδης, Σαχλί ,Ντάουντα

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Ατιένθα, Αλβαρες, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ριέρα, Τιλίκα, Σίτο, Μπαράλες

Για τον Απόλλωνα στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Μπαξεβανίδης, Ιωαννίδης, Ράιλι, Μαρτίνες, Βιτλής, Κραγιόπουλος, Κότσαρης.

Για τον Αστέρα μετά την ανάπαυλα αγωνίστηκαν και οι Ιγκλέσιας, Τασουλής, Καπίγια, Μπενίτο, Γκόμες, Κρέσπι, Σανταφέ, Ντάικος,