Ο ΝΠΣ Βόλος… μετατρέπεται σε «κακό δαίμονα» για τη Λαμία! (vids)

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία από τον ΝΠΣ Βόλο στο Πανθεσσαλικό στάδιο, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της SuperLeague 1. #slgr #lamiafc #volosfc #πρεμιέρα #season2021_2022 #slgrinterwetten

Πρώτος αγώνας για τον ΠΑΣ Λαμία στο φετινό πρωτάθλημα της SuperLeague 1 και δυστυχώς πρώτη ήττα για την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου. Οι «κυανόλευκοι» «πέταξαν» ένα ημίχρονο και δέχθηκαν δύο εύκολα γκολ από τον Μπαρτόλο και τον Φαν Βερτ του Βόλου, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν τα τραγικά λάθη της άμυνας της Λαμίας δίνοντας νωρίς το προβάδισμα στην ομάδα τους.

Ο ΠΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο απάντησε με το γκολ του Ταϊρόν, κάνοντας το 2-1 το οποίο παρόλο αυτά παρέμεινε έως το τέλος του αγώνα με τη Λαμία να γνωρίζει την τρίτη της ήττα από τον Βόλο.

Συνολικά τώρα, οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί 8 φορές (μαζί με τη χθεσινή) με τον σύλλογο από τη Φθιώτιδα να μετράει μόλις 1 νίκη. Τη σεζόν 2019-2020 για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος η Λαμία είχε κερδίσει τον Βόλο με σκορ 1-0, νίκη η οποία είναι και η μοναδική έως τώρα για τους «κυανόλευκους».

Οι Θεσσαλοί έχουν τρεις νίκες ενάντια στον ΠΑΣ και μάλιστα η μία εξ΄αυτών είναι μέσα στο ΔΑΚ Λαμίας τη σεζόν 2020-2021 με σκορ 1-2.

Τα υπόλοιπα 4 παιχνίδια εχουν λήξει ισόπαλα…