Πήρε την πρόκριση… κάνοντας την ανατροπή ο Αστέρας! (pics)

Αν και είχε ως «προίκα» το 2-3 στην έδρα του Αστέρα Σταυρού από τον πρώτο αγώνα, το Ρεγγίνι ηττήθηκε με 1-3 σκορ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Φθιώτιδας. #ΕΠΣΦθιώτιδας #ΚύπελλοΦθιώτιδας #Α_φάση #Ρεγγίνι #ΑστέραςΣταυρού

Στο γήπεδο της Κόμνηνας πραγματοποιήθηκε η δεύτερη αναμέτρηση της Α΄Φάσης του Κυπέλλου Φθιώτιδας ανάμεσα στο Ρεγγίνι και τον Αστέρα Σταυρού. Η ομάδα του Ρεγγινίου, αν και είχε κερδίσει με 2-3 σκορ τον πρώτο αγώνα, ηττήθηκε με σκορ 1-3 στην έδρα του από τον Αστέρα, με την ομάδα του Σταυρού τελικά να παίρνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το Ρεγγίνι προηγήθηκε με γκολ του Παναγιωτάκη, ενώ ο Γεννιτσαρόπουλος έκανε το 1-2 με δύο προσωπικά του τέρματα, σκορ το οποίο έμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Λάππας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-3 και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του Σταυρού.