Η καλή, ο κακός και ο άχαστος…

Μετά τον Ολυμπιακό, η ΑΕΚ (20.30) στο ΟΑΚΑ, αντίπαλος για τη Λαμία. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου απέναντι σε άλλη μια ομάδα του Big-4. Χωρίς βαθμό αλλά με... φουλ εντυπώσεις η ομάδα της Φθιώτιδας. #slgr #lamiafc #πρωτάθλημα #βαθμολογία #slgrinterwetten

Μετά τον Ολυμπιακό, η ΑΕΚ (20.30) στο ΟΑΚΑ, αντίπαλος για τη Λαμία. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου απέναντι σε άλλη μια ομάδα του Big-4. Χωρίς βαθμό αλλά με… φουλ εντυπώσεις η ομάδα της Φθιώτιδας.

Στο Βόλο το πάλεψε στο δεύτερο ημίχρονο και ίσως να άξιζε κάτι παραπάνω, κόντρα στον Ολυμπιακό, άξιζε σίγουρα κάτι παραπάνω. Κοινή συνισταμένη τα ίδια σκορ (1-2) και στα δύο παιχνίδια.

Επίσης το γεγονός οτι η Λαμία χάνει πάντα στα πρώτα ημίχρονα (2-0) και κερδίζει τα δεύτερα, έχοντας σκοράρει χωρίς να δεχθεί γκολ τόσο στο Πανθεσσαλικό, όσο και κόντρα στους πρωταθλητές! Μπεχαράνο, Σκόνδρας, Τζανετόπουλος εκτός. Mέσα ο Γκόλεμιτς.

Ο…άχαστος Παναιτωλικός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ (18.15) στο Αγρίνιο! Ισοπαλία με Αστέρα και διπλό στο Περιστέρι, για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου. Τελείως διαφορετικό ξεκίνημα φέτος για τους Αγρινιώτες. Τόσο κόντρα στους Αρκάδες, όσο και με τον Ατρόμητο, έδειξαν οτι φέτος θέλουν να παίξουν ποδόσφαιρο και να αποφύγουν τα περσινά μπλεξίματα. Ζόρια απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Μια μόλις νίκη σε 11 ματς στο Αγρίνιο, κόντρα στον δικέφαλο του βορρά. Eκτός αποστολής λόγω τραυματισμού έμεινε ο σκόρερ του νικητήριου γκολ στο Περιστέρι, Ζεστέντ. Στη θέση του ο Αποστολάκης Τέλος, ο κακός Απόλλωνας που παίζει με τον Ολυμπιακό στο Φάληρο (18.15) μετράει δύο ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές, έχει μακράν τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος με επτά γκολ παθητικό και τον Γιάννη Πετράκη να είναι σε πολύ δύσκολη θέση. Η εμμονή του Κρητικού κόουτς με το πρέσινγκ δεν βγαίνει. Τέσσερα γκολ από τον Παναθηναϊκό και τρία από το Βόλο, δεν χωνεύονται εύκολα. Στο «Καραϊσκάκης» φοβάται τα… χειρότερα η διοίκηση που ήδη ψάχνει τον επόμενο! Εκτός αποστολής έμεινε ο Βέρχουλστ και ο Φατιόν. Στις θέσεις τους, Βιτλής και Κραγιόπουλος.