Αστ. Σταυρού – Οπούντιος Μαρτίνου: Ένα ματς «θρίλερ» με νικητή τους γηπεδούχους! (φωτορεπορτάζ+βίντεο)

Ένα από τα πιο συναρπαστικά παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής στην Α΄Φθιώτιδας πραγματοποιήθηκε στον Σταυρό, όπου ο τοπικός Αστέρας κέρδισε τελικά τον «μαχητικό» Οπούντιο Μαρτίνου. Αρκετά νεύρα στο παιχνίδι και παράπονα από τους φιλοξενούμενους. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #ΑστέραςΣταυρού #ΟπούντιοςΜαρτίνου #LamiaSports #φωτορεπορτάζ

Με σκορ 3-2 και «χρυσό» σκόρερ τον Γιάννη Κακκάβα, ο Αστέρας Σταυρού πήρε την πρώτη εντός έδρας νίκη του στο πρωτάθλημα απέναντι στον Οπούντιο Μαρτίνου.

Η ομάδα του Μαρτίνου «σοκάρε» τον Αστέρα με τον Χ. Κωτσαλά στο 16΄ανοίγοντας το σκορ πολύ νωρίς ενώ η απάντηση του Σταυρού ήρθε δέκα λεπτά αργότερα.

Στο 28΄ο Λάιος σκόραρε, έκανε το 1-1 και έβαλε την ομάδα του ξανά στο παιχνίδι νωρίς. Δύο λεπτά αργότερα «πήρε το πιστόλι» του ο Γιάννης Κακκάβας. Ο έμπειρος επιθετικός του Αστέρα σκόραρε στο 30΄ για να βάλει για πρώτη φορά την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Παρόλο αυτά, λίγο πριν το ημίχρονο ο «μαχητικός» Οπούντιος σκόραρε ξανά! Ο Μαλέρδος στο 42΄ έκανε το 2-2 «βάζοντας φωτιά» στο παιχνίδι. Το ημίχρονο έληξε με το 2-2 να είναι το σκορ!

Όμως, σε δεύτερο 45λεπτο με αρκετά νεύρα, τσακωμούς και διακοπές, κερδισμένος βγήκε ο Αστέρας! Η ομάδα του Πέτρου Καραΐσκου, εκμεταλλεύτηκε άψογα τους δύο καλύτερους ποδοσφαιριστές της, τον Αλέξανδρο Γεννιτσαρόπουλο και τον Γιάννη Κακκάβα και στο 60΄ο δεύτερος σημείωσε το τρίτο γκολ της ομάδας του και δεύτερο προσωπικό του, γράφοντας το τελικό 3-2.

Σπουδαία νίκη για τον Σταυρό, ο οποίος μένει κοντά στην κορυφή της βαθμολογίας και επίσης κοντά στον φετινό στόχο του συλλόγου, ο οποίος είναι η διεκδίκηση του τίτλου.

Στο τέλος του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετά παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα, τονίζοντας πως δεν κρατήθηκαν τα λεπτά που έπρεπε ως καθυστερήσεις!