Πέρασε από τις Μεξιάτες ο Ηρακλής Ροδίτσας!

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του Ηρακλή Ροδίτσας, η οποία κέρδισε εκτός έδρας τον Μεξιατικό. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΗρακλήςΡοδίτσας

Νίκη με σκορ 0-4 και πρωταγωνιστή τον Χ. Τσεκούρα για τον Ηρακλή Ροδίτσας.

Η ομάδα του Στάθη Καλλιμάνη πλέον, κέρδισε εκτός έδρας τον Μεξιατικό με τα 2 από τα 4 συνολικά τέρματα των φιλοξενούμενων να τα πετυχαίνει ο Τσεκούρας Χ.

Μόλις στο 8΄ο Νάσιος Σ. άνοιξε το σκορ για να έρθει στο 20΄ο Τσεκούρας Χ. να διπλασιάσει τα τέρματα της Ροδίτσας.

Πριν λήξη το ημίχρονο, ο Ηρακλής «καθάρισε» το διπλό καθώς πέτυχε άλλα δύο τέρματα.

Στο 31΄ο Τσεκούρας Χ. και πάλι σκόραρε για το 0-3 και δέκα λεπτά αργότερα ο Τσεκούρας Ε. διαμόρφωσε το τελικό σκορ 0-4.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Μεξιατικός (Περδικάκης): Τσανής, Κοστίκα, Περδικάκης Δ., Τεϊοσάνου, Ηλιόπουλος, Λικάι, Γραμματίκας, Περδικάκης Ν., Στασινός, Σχίζας, Καρβούνης

Αγωνίστηκαν επίσης οι:  Τρούμπουλος Θ. (46΄), Κοντοκώστας Γ. (52΄)

Ηρακλής Ροδίτσας (Παπανικολάου Στ.): Κατσιούλας, Μαργαρίτης, Τάμπου, Καλαντζής, Ζιάκας, Τσαντζαλής, Κουτσοχάνος, Νάσιος, Γεμενής, Τσεκούρας Χ., Τσεκούρας Ε.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Hamati A. (46΄), Αντωνόπουλος Ι. (49΄), Σχοινάς Α. (53΄), Τζάθας (59΄), Καρακώστας Κ. (60΄)