Ερασιτέχνης ΠΑΣ ΛαμίαΠοδόσφαιρο Σάλας

Ήττα στις λεπτομέρειες για τον ΠΑΣ Λαμία futsal!

Την πρώτη εντός έδρας αναμέτρηση της ιστορίας της έδωσε χθες το απόγευμα στο Χαλκιοπούλειο η ομάδα Futsal του ΠΑΣ Λαμία, με τους κυανόλευκους να γνωρίζουν την ήττα στις λεπτομέρειες με σκορ 3-4 από την Λάρισα.

Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Τσαπραζλή ήταν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού όμως δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το προβάδισμά τους γνωρίζοντας την δεύτερη ήττα τους στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό ενώ επτά λεπτά αργότερα έκαναν δύο τα τέρματά τους. Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση μειώνοντας σε 2-1 ενώ δύο λεπτά μετά ισοφάρισαν σε 2-2. Ο ΠΑΣ Λαμία πήρε εκ νέου το προβάδισμα με πέναλτι με την Λάρισα να ισοφαρίζει ξανά λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν για πρώτη φορά το προβάδισμα στο 25ο λεπτό, το οποίο διατήρησαν μέχρι το φινάλε.

Τελικό σκορ 3-4.