Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και νίκη για τον Εθνικό! (φωτορεπορτάζ+βίντεο)

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα γκολ στο δεύτερο, ο Εθνικός Κομποτάδων κέρδισε τον Αστέρα Αγ. Σεραφείμ στο πλαίσιο της Γ΄φάσης του Κυπέλλου Φθιώτιδας. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΚύπελλοΦθιώτιδας #ΕθνικόςΚομποτάδων #Αστέρας_ΑγίουΣεραφείμ

Μία «καθαρή» νίκη πήρε η ομάδα του Εθνικού Κομπατάδων, στον αγώνα για τη Γ΄φάση του Κυπέλλου Φθιώτιδας και απέναντι στον Αστέρα Αγίου Σεραφείμ.

Η ομάδα του κ. Καραμπότση άνοιξε το σκορ στο 17΄με τον Atikou και έπειτα από κόρνερ. Ο υψηλόσωμος κεντρικός αμυντικός, κέρδισε τους πάντες στον ωραία και έκανε εύκολα το 1-0.

Το σκορ παρέμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και λίγο πριν συμπληρώσουμε το 90΄του αγώνα, ο αρχηγός του Εθνικού, Ιωάννης Τόλιας έκανε από κοντινή απόσταση το 2-0 «σφραγίζοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Στον αγώνα αγωνίστηκαν:

Εθνικός Κομποτάδων: Κοράκης, Δήμας, Τάσσιος, Atikou, Σκοτίδας, Τόλιας, Καρυώτης, Ταμπακολόγος, Τσιρίγκας, Καραδήμος, Μπάρκας

Έπαιξαν επίσης: Αναγνώστου (46΄), Γκελπενής (46΄)

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ: Κωνσταντόπουλος, Ρουμελιώτης Δ., Μπατσογιάννης, Ευσταθίου, Ρουμελιώτης Μ.Κ, Σαλέπης, Ευσταθίου Σπ., Ευσταθίου Ευθ., Κουτσοδόντης, Γρίβας, Τσέκα

Έπαιξαν επίσης: Κατσαρέλης (46΄),  Κρέτσης (60΄)