Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Πήρε το προβάδισμα ο Σταυρός! (φωτορεπορτάζ+βίντεο)

Στο πλαίσιο της Γ΄φάσης και για την 1η αγωνιστική του Κυπέλλου Φθιώτιδας ο Αστέρας Σταυρού υποδέχθηκε στο γήπεδό του την Α.Ε Μαλεσίνας. #ΕΠΣΦθιώτιδας #ΚύπελλοΦθιώτιδας #ΑστέραςΣταυρού #ΑΕΜαλεσίνας #φωτορεπορτάζ

Τη νίκη με 2-1 σκορ πανηγύρισε ο Αστέρας Σταυρού, ο οποίος στο πλαίσιο της Γ΄φάσης του Κυπέλλου Φθιώτιδας υποδέχθηκε την Α.Ε Μαλεσίνας.

Η ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου ευτύχισε να ανοίξει το σκορ αρκετά νωρίς με τον Κωτσαλά Δ. να εκμεταλλεύεται την ασυννενοησία στην άμυνα του Αστέρα και να κάνει το 0-1 με πλασέ μέσα από την περιοχή στο 19΄.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε σύντομα με τον Μόσχο Ν., να παίρνει την κεφαλιά στο 20΄ ύστερα από κόρνερ του Ακασού, ο Μητσόπουλος προσπάθησε να αποκρούσει, βρήκε τη μπάλα αλλά όχι τόσο όσο έπρεπε για να την απομακρύνει και αυτή κατέληξε στα δίχτυα του με το 1-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ένα πρώτο ημίχρονο με λιγοστές καλές φάσεις ολοκληρώθηκε παρόλο αυτά το γκολ που έψαχνε η ομάδα του Σταυρού, το οποίο εν τέλει της έδωσε και τη νίκη το πέτυχε στο δεύτερο 45λεπτο με τον Ντίνο Σταθαρά να σκοράρει, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 στο 67΄.

Πλέον, η πρόκριση θα «παιχτεί» στο γήπεδο της Μαλεσίνας, όπου θα πραγματοποιηθεί η ρεβάνς του πρώτου αγώνα.