Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

«Ξεμπούκωσε» πριν τον Ατρόμητο Παλαμά η Αταλάντη!

Με 7 γκολ φιλοδώρησε την αντίπαλη άμυνα του Άρη Αγίου Κωνσταντίνου ο ΑΠΟ Αταλάντης και επί της ουσίας η ομάδα της Γ΄Εθνικής βρίσκεται στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Φθιώτιδας. #ΕΠΣΦθιώτιδας #ΚύπελλοΦθιώτιδας #ΑΠΟΑταλάντης #Άρης_ΑγίουΚωνσταντίνου

Εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του ΑΠΟ Αταλάντης, η οποία για τη Γ΄Φάση του Κυπέλλου Φθιώτιδας πήρε τη νίκη με 7-0 επί του Άρη Αγίου Κωνσταντίνου.

Ο Δημήτρης Ασημάκης, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που δεν τον είχαν πάρει έως τώρα στα ματς της Γ΄Εθνικής καθώς και ξεκούρασε παίκτες ενόψει του αγώνα της 4ης αγωνιστικής με τον Ατρόμητο Παλαμά.

Στο ματς τώρα, η ομάδα της Αταλάντης άνοιξε το σκορ μόλις στο 14΄με τον Ντάμπο να κάνει το 1-0. Στο 36΄οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Πατσαρούχα για να έρθει 4 λεπτά αργότερα και πάλι ο Ντάμπος να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τρίτο της ομάδας του.

Στο 45΄ο Πατσαρούχας έκανε το 4-0, διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα. Λίγο πριν συμπληρώσουμε μία ώρα αγώνα, τη «σκυτάλη» στο σκοράρισμα πήρε ο Παπαζαχόπουλος ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς και στο 59΄έκανε το 5-0.

Ο Τζανέτης, δέκα λεπτά μετά το γκολ του Παπαζαχόπουλου, σκόραρε για το 6-0 και το τελικό 7-0 πέτυχε ο Μπαρτζουλιάνος στο 78΄τους ματς.

Στον αγώνα πήραν μέρος οι εξής:

ΑΠΟ Αταλάντης: Nuno Gama, Κουδουνάς Ν-Π., Σακκάς, Καραγιάννης, Μπούσδρας, Μαρκάκης, Δήμος, Τσάτσος, Κυριλλίδης, Ντάμπος, Πατσαρούχας

Επίσης έπαιξαν οι: Demaj, Παπαζαχόπουλος, Μπαρτζουλιάνος, Τσανούλας, Τζανετής

Άρης Αγ. Κωνσταντίνου: Παπαλουκάς, Φιλίπι, Καραδήμας, Πλούμπης, Κυριακάκης, Σιδέρης, Πρίφτης Δ., Κουρκουλιώτης, Πρίφτης Γ., Χότζα, Τετριμέλης