Πέρασε και από την Πελασγία η ΑΕ Εχιναίων! (φωτογραφίες+βίντεο)

Το 5 στα 5 πέτυχε η ΑΕ Εχιναίων η οποία στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας φιλοξενήθηκε από τον ΑΟ Πελασγιακός. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΑΟΠελασγιακός #ΑΕΕχιναίων

Ο Πελασγιακός υποδέχθηκε στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 3ο όμιλο στην έδρα του την ισχυρή, και πρωτοπόρο στην βαθμολογία της κατηγορίας, ομάδα της Αθλητικής Ένωσης Εχιναίων.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να παραμένουν στο 0-0, παρόλο αυτά το δεύτερο μέρος του αγώνα είχε «ψωμάκι».

Στην επανάληψη, ο Σερέτης Α. άνοιξετο σκορ για τους Εχιναίους στο 53′ ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο στο 61΄διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και τα δικά του.

Ο Ιμέρι Α. μείωσε στο 78′ για τον Πελασγιακό βάζοντας ξανά τους γηπεδούχους στο παιχνίδι παρόλο αυτά  ο Γκούρλιας Ι. στο 82΄πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ για το 1-3 «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Καραγιάννης, με βοηθούς τον κ. Αρχοντή και την κα Κέππα.

Τα 4 γκόλ του αγώνα, οι δηλώσεις παικτών & προπονητών και οι κυριώτερες φάσεις του αγώνα, εδώ στα βιντεάκια από την playlist στο κανάλι του Πελασγιακού στο youtube (που θα ολοκληρωθεί σταδιακά προσεχώς):

Ρεπορτάζ-Φωτογραφίες-Βίντεο: Ηλίας Παπαλεξάνδρου