Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

«Απέδρασε» από την έδρα των Καλυβίων το Ρεγγίνι! (φωτορεπορτάζ)

Ένα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα έκρινε τελικά τον νικητή ανάμεσα στην Α.Ε Καλυβίων και το Ρεγγίνι. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #ΑΕ_Καλυβίων #Ρεγγίνι #φωτορεπορτάζ

Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, η ομάδα του Ρεγγινίου απέδρασε με το διπλό από την έδρα της Α.Ε Καλυβίων με σκορ 0-1.

Ο Καλύβας στο 22΄ήταν ψύχραιμος απέναντι στον Τσιγκόπουλο και από την άσπρη βούλα του πέναλτι έκανε το 0-1 για το Ρεγγίνι.

Το σκορ παρέμεινε έως το τέλος του αγώνα δίνοντας ένα τεράστιο τρίποντο στους φιλοξενούμενους οι οποίοι ανέβηκαν στους 10 βαθμούς.

Το ντεμπούτο του Ηλία Μπακούμη στον πάγκο της Α.Ε Καλυβίων δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα, παρόλο αυτά, οι «κίτρινοι» ήταν κυρίαρχοι στον αγώνα και ειδικά στο δεύτερο 45λεπτο είχαν τουλάχιστον τρεις κλασσικές ευκαιρίες για γκολ. Όμως, τόσο ο Λατσούδας, όσο και οι Παπαδόπουλος και Διαμαντής δεν  βρήκαν εστία στις τελικές τους προσπάθειες και το 0-1 παρέμεινε έως το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Δημητρίου.

Α.Ε Καλυβίων: Τσιγκόπουλος, Σάπιος, Στρατομπέρδας, Ξηρομερίτης, Τερζίου, Παπαδόπουλος, Διαμαντής, Ρίζος, Κουρκουλιώτης, Χριστόπουλος, Τσιγκόλης

Ρεγγίνι: Κωστάκης, Αναγνώστου, Γρίβας, Σιώτης, Χουλιάρας, Καλύβας, Θεοχάρης, Παπανικολάου, Κωστάκος Α., Γιαννακόπουλος, Λουκόπουλος