Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Πήρε το τρίποντο με σκόρερ τον Μπουγιώτα ο Ολυμπιακός! (φωτορεπορτάζ)

Ένα γκολ του Μίτλου Μπουγιώτα στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης έφτανε για να πάρει ένα δύσκολο τρίποντο ο Ολυμπιακός Λαμίας απέναντι στη Νίκη Αγ. Παρασκευής. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #ΟλυμπιακόςΛαμίας #Νίκη_Αγίας_Παρασκευής #φωτορεπορτάζ #LamiaSports

Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας ο Ολυμπιακός Λαμίας αντιμετώπισε τη Νίκη Αγίας Παρασκευής στο Φραντζή, με τον Μίλτο Μπουγιώτα να σκοράρει στο 31΄και να δίνει ένα «χρυσό» τρίποντο στην ομάδα του.

Ο αγώνας αν και είχε αρκετές φάσεις, πολλά γκολ δεν είχε. Μεγάλο ρόλο στα κακά τελειώματα των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων έπαιξε ο κακός αγωνιστικός χώρος. Τώρα, όταν η προσπάθειες κατέληγαν στην εστία, εκεί αναλάμβαναν ρόλο οι τερματοφύλακες με τον Σκοτίδα της Νίκης να έχει ορισμένες καλές αποκρούσεις, κρατώντας την ομάδα του στο παιχνίδι.

Όμως, μία καλή ενέργεια του Ευαγγελόπουλου από τα αριστερά και μία εξίσου σωστή σέντρα έφταναν για τον σέντερ φορ του Ολυμπιακού, Μίλτο Μπουγιώτα να βρει δίχτυα στο 31΄ και να ανοίξει το σκορ το οποίο και έμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Η ομάδα του Αποστολόπουλου είχε και κι΄άλλες ευκαιρίες για να αυξήσει το προβάδισμά της, κάτι όμως που δεν έγινε. Όσο ο αγώνας έμενε στο 1-0 η Αγία Παρασκευή πίεζε έψαχνε και αυτή τη μία φάση που θα τη φέρει σε θέση για γκολ… όμως δεν τα κατάφερε και η νίκη κατέληξε στους γηπεδούχους.

Ολυμπιακός Λαμίας (Αποστολόπουλος): Τσάμης, Μητσόπουλος, Σαρρής, Ζωγράφος, Παπακώστας, Καυκιάς, Ευαγγελόπουλος, Κραβαρίτης, Μπουγιώτας, Ζήσιμος, Μπαγινέτας

Νίκη Αγ. Παρασκευής (Επίσκοπος): Σκοτίδας, Παλιούρας, Πεπόνας, Κολόκας, Επίσκπος Γ., Γενιτσαρόπουλος, Μιχαήλ, Ιωάννου, Πλιάτσικας, Μαγκλάρας, Καπούλας