ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

“Αυτοκτόνησε” ο ΠΑΣ Λαμία!

Αυτοκτονία στα Λιόσια για την ομάδα Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία η οποία αν και προηγήθηκε με διαφορά δύο τερμάτων είδε τον Απόλλωνα να της κλέβει τη νίκη στο φινάλε με δύο γκολ σε δύο λεπτά.

Οι ποδοσφαιριστές του Λάκη Παπανικολάου μπήκαν καλά στο πρώτο μέρος έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στην επανάληψη πίεσαν με στόχο το γκολ και το βρήκαν στο 57ο λεπτό ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα για ένα σημαντικό τρίποντο.

Ωστόσο τα ματς τελειώνουν στο 90′ και εκεί είναι που χτύπησε ο….φονέας των γιγάντων Απόλλων Σμύρνης. Οι μικροί της Έλαφράς Ταξιαρχίας, κέρδισαν πέναλτι στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας μειώνοντας σε 1-2 και αμέσως μετά την σέντρα των φιλοξενούμενων χτύπησαν και πάλι διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 και κλέβοντας 2 πολύτιμους βαθμούς από ένα παιχνίδι που φαινομενικά θα κατέληγε στον ΠΑΣ Λαμία!

Να σημειωθεί ότι σε ακόμη ένα ματς ο Λάκης Παπανικολάου και οι συνεργάτες του είχαν να διαχειριστούν αρκετές απουσίες.