Πέντε στα πέντε με «πεντάρα» εκτός έδρας για το Φραντζή! (βίντεο-φωτογραφίες)

Μία ακόμη νίκη πανηγύρισε ο ΑΟ Φραντζή, ο οποίος στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 2ο όμιλο κέρδισε τον Ατσαλένιο Πετρωτού με σκορ 1-5. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΑτσαλένιοςΠετρωτού #ΑΟΦραντζή

Η συγκεκριμένη νίκη του Φραντζή είχε έναν πρωταγωνιστή και αυτός δεν ήταν άλλος από τον Κεκετσίδη, ο οποίος είχε δύο γκολ και ένα δοκάρι στο σημερινό ματς.

Ο αγώνας:

Μόλις στο 6΄ο Κεκετσίδης έκανε το 0-1 με ωραίο σουτ για να έρθει στο 30΄ο Αλεξίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το 0-2.

Στο 38΄ο Κεκετσίδης βρίσκει το δοκάρι του Πετρωτού με ευθύβολο, ενώ το 0-3 πέτυχε ο ίδιος ποδοσφαιριστής λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Ο 16χρονος Βασίλης Μαντζιούρας έβγαλε εξαιρετική σέντρα από δεξιά και ο Κεκετσίδης σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε και στο 2ο ημίχρονο για τον  Α.Ο. Φραντζη και όλους τους παίκτες μας να βρίσκονται σε πολύ καλή μέρα. Στο 79′ ο Τομυ Χρυσαφοπουλος με ένα πολύ ωραίο σουτ λίγα μέτρα έξω απ’την περιοχή του Ατσαλένιου έστειλε την μπάλα στο γάμα της εστίας του τερματοφύλακα των γηπεδούχων κάνοντας το 0-4.

Στο 86′ το Πετρωτό με πέναλτι μείωσε στο 1-4 και το “κερασάκι στην τούρτα” έβαλε ο Λουκάς Γκιστη μ’ενα φοβερό σουτ, κάνοντας το τελικό 1-5.

Η ανακοίνωση του ΑΟ Φραντζή μετά το τέλος του αγώνα:

Συγχαρητηρια στην ομάδα μας,στους παίκτες μας,στους προπονητές και στη διοίκηση, που πάντα είναι δίπλα στην ομάδα Α.Ο.Φραντζη.Τελικο Σκορ: Ατσαλένιος Πετρωτού-Α.Ο.Φραντζη 1-5. Ολοι τώρα στο γήπεδο μας την Κυριακή στο Φραντζή για τον αγώνα με τη Θύελλα Ροδωνιας.