Έπιασε τα 100 ο Ελ Καντουρί…

Με κόκκινη κάρτα συνδύασε τα εκατό παιχνίδια του στην Super League ο Ομάρ Ελ Καντουρί. #slgr #paokfc #αντίπαλοςΠΑΣΛαμία #ElKaddouri #season2022_2023

Με κόκκινη κάρτα συνδύασε τα εκατό παιχνίδια του στην Super League ο Ομάρ Ελ Καντουρί.

Ο 32χρονος μέσος του ΠΑΟΚ ήρθε στο ελληνικό πρωτάθλημα το καλοκαίρι του 2017 και πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στις 11 Σεπτεμβρίου 2017 στην αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ 0-0.

Το πρώτο από τα 5 γκολ του με τα χρώματα του ΠΑΟΚ το σημείωσε στις 14 Απριλίου 2018 στο 3-1 με τον Πανιώνιο στην Τούμπα.

Τις περισσότερες συμμετοχές του με τον ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα τις έκανε το 2020-21, όπου αγωνίστηκε σε 26 ματς και σημείωσε 2 τέρματα.

Η κόκκινη κάρτα που είδε στην αναμέτρηση με τον Άρη στα τελευταία λεπτά ήταν η πρώτη απευθείας αποβολή του, ενώ έχει αποχωρήσει στο 38ο λεπτό από τον αγωνιστικό χώρο και στο ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης 2-0 στις 6 Δεκεμβρίου 2020, όταν είδε δύο κίτρινες κάρτες.

Οι 40 από τις εκατό συμμετοχές του είναι σε αναμετρήσεις με τον Παναθηναϊκό (12), Ολυμπιακό (11), Άρης (9), ΑΕΚ (8).

Τα 63 από τα 100 παιχνίδια έχει αγωνιστεί ως βασικός και 37 φορές έχει μπει στο γήπεδο ως αλλαγή.

Συνολικά έφτασε τα 150 επίσημα παιχνίδια με τον ΠΑΟΚ σε όλες τις διοργανώσεις.