Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

«Άλωσε» τη Μαλεσίνα ο Ολυμπιακός!

Ο Νίκος Λέντας, «πήρε από το χεράκι» τον Ολυμπιακό Λαμίας και τον βοήθησε να περάσει μέσα από την έδρα της Α.Ε Μαλεσίνας. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #ΑΕΜαλεσίνας #ΟλυμπιακόςΛαμίας

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Λέντα, ο Ολυμπιακός Λαμίας κέρδισε την Α.Ε Μαλεσίνας στο ματς της 11ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας.

Τη νίκη με σκορ 0-2 πανηγύρισε ο Ολυμπιακός Λαμίας ο οποίος πέρασε από την έδρα της Μαλεσίνας και παρέμεινε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Αχιλλέα Καμπά σκόραρε δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ της αποτέλεσμα.

Στο 11΄ο έμπειρος σέντερ φορ των «ερυθρόλευκων» έκανε το 0-1 ενώ σε ένα κομβικό σημείο του αγώνα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Λέντας βρήκε ξανά δίχτυα για το τελικό 0-2.

Σε ένα ολόκληρο δεύτερο ημίχρονο το σκορ δεν άλλαξε με την ομάδα της Λαμίας να αποδρά με το διπλό!