Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

«Καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο η Προοδευτική!

Με δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η Προοδευτική Λάρυμνας ξεπέρασε το εμπόδιο του Οπούντιου Μαρτίνου και συνεχίζει να βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της Α΄Φθιώτιδας. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #ΟπούντιοςΜαρτίνου #ΠροοδευτικήΛάρυμνας

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, ο Οπούντιος Μαρτίνου στο ανακαινισμένο γήπεδό του, υποδέχθηκε την Προοδευτική Λάρυμνας.

Ο αγώνας, είχε ώρα έναρξης ένα τέταρτο αργότερα σε σχέση με τα υπόλοιπα παιχνίδια, λόγω των εγκαινίων του γηπέδου.

Στα του ματς τώρα, η ομάδα του κ. Νικολάου κατάφερε με δύο γρήγορα τέρματα να πάρει κεφάλι στο σκορ και να κρατήσει σχετικά εύκολα το υπέρ της σκορ.

Στο 5΄ο Δέδες (MVP της 9ης αγωνιστικής) σκόραρε για το 0-1 προσθέτοντας κι΄άλλο άγχος στους γήπεδούχους, που ήθελαν στα εγκαίνια του νέου τους γηπέδου να πάρουν τη νίκη.

Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Τσιάμης (MVP της 8ης αγωνιστικής) στο 12΄έκανε το 0-2, σκορ το οποίο παρέμεινε έως το τέλος του αγώνα.