Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιρο

Δεν ξέχασαν τον τελικό του Κυπέλλου το 2012 στον Ατρόμητο!

Ένας τελικός που είχε μάλιστα και έντονο χρώμα από ΠΑΣ Λαμία.

Κάθε ομάδα έχει τα δικά της σημεία αναφοράς. Ο Ατρόμητος μεταξύ άλλων τους δύο τελικούς που έφτασε στο Κύπελλο Ελλάδας. Στον έναν, μάλιστα, πήγε έως την παράταση.

Ήταν 28 Απριλίου του 2012 όταν ο Ατρόμητος ως τυπικά γηπεδούχος έπαιζε με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ. Ο νικητής θα σήκωνε το Κύπελλο Ελλάδας. Μεταξύ άλλων οι Περιστεριώτες είχαν πετάξει έξω τον Άρη και τον ΠΑΟΚ, ενώ στα ημιτελικά απέκλεισαν με δύο ισοπαλίες τον Αστέρα Τρίπολης.

Ο τελικός είχε μεγάλο ενδιαφέρον. Ο Τζιμπούρ στο 29′ άνοιξε το σκορ, ο Ιγκλέσιας ισοφάρισε στο 78′ και λίγο πριν το φινάλε της παράτασης ο Φουστέρ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Σε εκείνη την ομάδα του Ατρομήτου, βρισκόντουσαν οι πρώην και νυν ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ Λαμία, Γιάννης Σκόνδρας, Έλινι Δημούτσος, Ντένις Επστάιν, Τάσος Καραμάνος και Θανάσης Καραγκούνης.

Ακόμα το μνημονεύουν στο Περιστέρι αυτό το ματς και ανήμερα της συμπλήρωσης εννέα χρόνων από τη διεξαγωγή του οι Fentagin έκαναν και ένα ποστάρισμα.

Σε αυτό αναφέρουν: Σαν σήμερα, 9 χρόνια πριν, ο τελικός του 2012.