Πρώτη νίκη για τον Πελασγιακό… και μάλιστα με ανατροπή! (pics+vids)

Στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής, ο ΑΟ Πελασγιακός κατάφερε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, με ανατροπή στο σκορ 3-2 απέναντι στον ΠΑΟ Ανθήλης.

Η Ανθήλη προηγήθηκε με ‘γκολ από τα αποδυτήρια’, μόλις στο 5′, με γκολ του Αυλακιώτη Α. και με το σκορ να παραμένει στο 0-1 μέχρι τη λήξη του Α’ ημιχρόνου.

Στο Β’ ημίχρονο ο Πελασγιακός μπήκε καλύτερα στον αγώνα και στο 59′ ήλθε η ισοφάριση με γκολ του αρχηγού Μήτσιου Γιώργου.

Τρία λεπτά αργότερα, στο 62′, ο Ιμέρι Αλέξης, με γκολ από δύσκολη γωνία, κάνει την ‘ανατροπή’ και θέτει τον Πελασγιακό επικεφαλή στο σκορ με 2-1.

Στο 64′ ο Ράπτης Αντώνης Κ. σκοράρει και αυξάνει τη διαφορά στο 3-1 και στις καθυστερήσεις, λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, η Ανθήλη κερδίζει πέναλτι και μειώνει στο 3-2, μετά την επιτυχή εκτέλεση από τον Κασμί Σ.