Πήρε το ντέρμπι η Παναχαϊκή με γκολάρα του Ανάκογλου / Σκόραρε ο Μπιανκόνι στη νίκη του Λεβαδειακού!

Η Παναχαϊκή ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Super League 2, καθώς επικράτησε με 1-0 στο «Κώστας Δαβουρλής» της Ξάνθης. «Ίδρωσε» αλλά νίκησε ο Λεβαδειακός.

Παναχαϊκή – Ξάνθη 1-0

Μετα τον Λεβαδειακό, η Παναχαϊκή νίκησε στην έδρα της και την Ξάνθη…Το συγκρότημα του Χρήστου Παρασκευόπουλου άρχισε με τον καλύτερο τρόπο το ματς, καθώς στο 8΄ ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ με ένα καταπληκτικό τέρμα του Ανάκογλου.

Από το σημείο εκείνο και μετά ο ρυθμός του αγώνα, δεν ήταν αυτός που περιμένε κανείς, με την κατοχή της μπάλας να είναι μοιρασμένη και με κύριο χαρακτηριστικό του ματς τις αρκετές μονομαχίες και αψιμαχίες στην μεσαία γραμμή. Αυτό είχε σαν συνέπεια να μην υπάρξει κάποια άλλη αξιόλογη φάση στο πρώτο ημίχρονο…Στην επανάληψη οι δύο ομάδες μπήκαν στο παιχνίδι έχοντας από μία καλή ευκαιρία για να σκοράρουν.

Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας 2-1