Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

«Die hard» η Στυλίδα / Φωτορεπορτάζ και βίντεο από το ντέρμπι

Με πέναλτι του Κ. Κουφιώτη στο 90΄του αγώνα, ο ΑΟ Στυλίδας ήρθε ισόπαλος κόντρα στον Αστέρα Σταυρού παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας αλλά και η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα. Δείτε το φωτορεπορτάζ αλλά και τα βίντεο του LamiaSports. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #Φωτορεπορτάζ #ΑΟΣτυλίδας #ΑστέραςΣταυρού

Στο 1-1 παρέμειναν ο ΑΟ Στυλίδας και ο Αστέρας Σταυρού, στο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας.

Σε ένα πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο και με τη βροχή να μην βοηθάει καθόλου τους ποδοσφαιριστές, ο αγώνας ξεκίνησε με γκολ!

Στο 7΄του αγώνα, ο Νασιακόπουλος έβγαλε εξαιρετική πάσα στον Κακάβα, με τον έμπειρο επιθετικό του Σταυρού να πλασάρει για το 0-1.

Εφτά λεπτά αργότερα, ο Ακασού πάσαρε για τον Κακάβα ο οποίος μετά από ωραία ντρίμπλα, σούταρε αλλά είδε την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω από το κάθετο δοκάρι του Καρανάσιου.

Ένα μακρινό σουτ του Λυτάκη στο 34΄, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Στυλίδας για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα η μεγαλύτερη ευκαιρία των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Κάντζαρης από τα αριστερά έβγαλε τη σέντρα, ο Κ. Βαρυπάτης πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μαγκλάρα.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Στυλίδας ανέβηκε αρκετά καθώς έπρεπε να ισοφαρίσει. Σπατάλησε αρκετές τελικές, ενώ ο Αστέρας προσπαθούσε στις αντεπιθέσεις να πετύχει και δεύτερο γκολ.

Η φάση που έκρινε το τελικό σκορ ήρθε στο 89΄. Ο Χρ. Βαρυπάτης έπειτα από διαδοχικές ντρίμπλες, ανατράπηκε στην περιοχή του Σταυρού με τον διαιτητή Τσιγαρίδα να σφυρίζει οφσάιντ.

Την εκτέλεση, ανέλαβε ο ψύχραιμος Κ. Κουφιώτης ο οποίος απέναντι στον Μαγκλάρα δεν αστόχησε και έκανε το τελικό 1-1.

Τα νεύρα και οι φωνές δυστυχώς δεν έλειψαν ούτε απ΄αυτόν τον αγώνα.