Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Εύκολο τρίποντο για τον Οπούντιο!

Εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και με τρία τέρματα, ο Οπούντιος Μαρτίνου ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Άρη Αγίου Κωνσταντίνου. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #ΟπούντιοςΜαρτίνου #Άρης_ΑγίουΚωνσταντίνου

Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας ο Οπούντιος Μαρτίνου υποδέχθηκε στο ανακαινισμένο γήπεδό του τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου, τον οποίο και κέρδισε με σκορ 3-0.

Η ομάδα του Οπούντιου, «ξεκλείδωσε» την καλά οργανωμένη άμυνα του Άρη στο 35΄με τον Αργυρίου να σκοράρει για το 1-0. Το προβάδισμα με ένα τέρμα για το Μαρτίνο παρέμεινε έως το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Στην επανάληψη, η γηπεδούχος ομάδας κατάφερε να πετύχει άλλα δύο γκολ. Στο 56΄ο Ν. Κωτσαλάς έκανε το 2-0 ενώ στο 86΄ο Σωτηρίου σκόραρε για το 3-0 δίνοντας διαφορετικό τόνο στη νίκη του Οπούντιου