Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Βρήκε τα γκολ… στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας! (φωτογραφίες+βίντεο)

Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας ο Αστέρας Σταυρού αν και δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στην Προοδευτική Λάρυμνας, βρήκε τα γκολ που έψαχνε στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε ένα ακόμη τρίποντο. #ΕΣΠΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #ΑστέραςΣταυρού #ΠροοδευτικήΛάρυμνας

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και με σκόρερ τον Γενιτσαρόπουλο και αυτογκόλ του Κηρολίβανου Κ. ο Αστέρας Σταυρού κέρδισε με 2-0 σκορ την Προοδευτική Λάρυμνας για την 13η αγωνιστική της Α΄Φθιώτιδας.

Ο αγώνας, στο πρώτο ημίχρονο ήταν πραγματικό «ροντέο» με τη μπάλα να πηγαίνει συνεχώς πάνω-κάτω. Αυτή που απείλησε πρώτη επί της ουσίας ήταν η Προοδευτική όπου είχε τέραστια ευκαιρία να κάνει το 0-1 όμως το σουτ του Πασχαλίδη κατέληξε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μαγκλάρα.

Ο Αστέρας, απάντησε στις ευκαιρίες με τον Χαντζή και τον Γενιτσαρόπουλο να έχουν τις περισσότερες επιθετικές ενέργειες, όμως το σκορ παρέμεινε στο 0-0 έως τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Σταυρός μπήκε ακόμη πιο δυνατά στο ματς, θέλοντας να το «τελειώσει», παρόλο αυτά η Λάρυμνα κρατούσε σταθερά την αμυντική της γραμμή. Όμως, στο 68΄ο Γενιτσαρόπουλος εκμεταλλεύτηκε την αλληγορία στην άμυνα της Προοδευτικής σκοράροντας για το 1-0.

Δέκα λεπτά αργότερα και σε μία εντελώς ανύποπτη φάση, ο Νασιακόπουλος εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά στέλνοντας τη μπάλα στο πρώτο δοκάρι εκεί όπου βρισκόταν ο συμπαίκτης του Μόσχος, αλλά τελικά το γκολ πέτυχε ο αντίπαλος αμυντικός, Κώστας Κηρολίβανος στην προσπάθειά του να απομακρύνει την κίνδυνο.