Άνετη νίκη για την Α.Ε Εχιναίων με πρωταγωνιστή τον Σκαρή!

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας ο ΑΣ Μεξιατικός υποδέχθηκε την Α.Ε Εχιναίων στο γήπεδό του.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σκαρή, ο οποίος σκόραρε τα 2 από τα 3 συνολικά τέρματα της ομάδας του, η Α.Ε Εχιναίων κέρδισε με 0-3 τον ΑΣ Μεξιατικό.

Ο Σκαρής, μόλις στο 3΄του αγώνα άνοιξε το σκορ. Πολλοί θα περίμεναν από την στιγμή που το πρώτο τέρμα του αγώνα σημειώθηκε στα πρώτα τρία λεπτά μετά την έναρξη, πως θα έχουμε κι΄άλλα στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου, παρόλο αυτά το 0-1 παρέμεινε έως το τέλος 45λεπτου.

Όμως, στην επανάληψη η ομάδα του Περιβολιώτη μπήκε δυνατά και μέσα σε τρία λεπτά «καθάρισε» την υπόθεση νίκη.

Στο 57΄ο Καφώρος έβαλε το δεύτερο τέρμα της Ένωσης για να έρθει στο 60΄ και πάλι ο Σκαρής να γράψει το τελικό 0-3.