Τεράστιο διπλό της Τσούκας μέσα στη Ροδωνιά!

Μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη και μάλιστα με ανατροπή πήρε σήμερα το απόγευμα η Τσούκα στην έδρα της Θύελλας Ροδωνιάς.

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Τσούκας στην έδρα της Ροδωνιάς, η οποία υπέστη δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο γήπεδό της, αν και προηγήθηκε.

Οι φιλοξενούμενοι αφού ευτύχησαν να μειώσουν με τη λήξη του ημιχρόνου στη συνέχεια σε ένα ματς ανοιχτό και για τις δύο ομάδες ήταν αυτοί που πέτυχαν τα γκολ και τημεγάλη νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Γκολ-φάσεις:

Μόλις στο 10΄ο Κυρμιτσής για τους γηπεδούχους ανατράπηκε στην περιοχή και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (δύο φορές εκτέλεσε γιατί στην πρώτη είχαν μπει στη περιοχή του Χαλλή παίκτες) σημείωσε το 1-0.

20΄ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Παπαευθυμίου να σουτάρει άουτ από ευνοϊκή θέση.

22΄ο Κυρμιτσής πέρασε την μπάλα από τον Χαλλή παράλληλα, στην απόκρουση αμυντικού ο Ντζιαβίδας από θέση πλάγια δεξιά θα σουτάρει, αλλά στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

28΄σουτ του Ντόβα απέκρουσε στη γωνία του ο Τριανταφύλλου.

32΄ο Κρέτσης από δεξιά το κόρνερ ο Κόκκοτας μόνος του θα πιάσει την κεφαλιά εξ επαφής, στέλνοντας όμως τη μπάλα άουτ!

44΄κεφαλιά πάλι εξ επαφής, χλιαρή όμως, του Καλαντζή αυτή τη φορά, η μπάλα και πάλι θα καταλήξει άουτ.

Ισοφάριση στο 45΄με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Τριανταφύλου, από τον Παπαευθυμίου και 1-1.

Στο Β΄μέρος δεν είχαμε τις φάσεις του Α΄ημιχρόνου, αλλά η μπάλα ανεβοκατέβαινε από την μία περιοχή στην άλλη.

55΄δυνατό σουτ του Κυρμιτσή απέκρουσε από κοντά ο Χαλλής!

60΄ο Ο Μπογιαντζής έβγαλε τη σέντρα, αλλά η  κεφαλιά του Φλέγγα έφυγε άουτ.

65΄πάλι ο Κυρμιτσής απέναντι από τον Χαλλή έπιασε το δυνατό σουτ, αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων απέκρουσε !

81 ο 7 θα πιάσει το μακρινό σουτ κάνοντας την ανατροπή και βάζοντας τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με 1-2.

Ενώ οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι στο 92΄με τον Στεφανή Σ.   έκαναν το 1-3 και στο 94΄το τελικό 1-4 με τον Φλέγγα .

Παράπονα από τους γηπεδούχους προς τον διαιτητή κ. Δαουκλιώτη Κ. με τους βοηθούς  Π. Δημητρόπουλο και Αθ. Ανδρούτσο.

Μετά το τέλος του αγώνα η διοίκηση της ομάδας της Ροδωνιάς παρέθεσε δείπνο στους ποδ/ στές στην ταβέρνα του χωριού, όπου όλοι αντάλλαξαν ευχές για χαρούμενες γιορτές, εν όψει της διακοπής ου πρωταθλήματος ,λόγω των εορτών των Χριστουγέννων.

Ευχόμαστε σε όλους καλές και χαρούμενες γιορτές!

Α.Σ. «ΘΥΕΛΛΑ «ΡΟΔΩΝΙΑΣ(Γιαννούτσος Ι.) Τριανταφύλλου, Μεμαϊντίνης(86΄Γιαννούτσος Γ.), Κωνσταντακόπουλος, Κόκκοτας, Γιαννούτσος, Μονάντερος(67΄Αμούντζιας), Καλαντζής(45΄Κατσακιώρης Ν.), Βλάχος, Ντζιαβίδας Ι., Κυρμιτσής, Κρέτσης(45΄Κατσακιώρης Χ.)

Α.Ο. ΤΣΟΥΚΑ: Χαλλής, Δρόσος(57΄Μογιαντζής), Πολύμερος Χ.(72΄Ρίζος ), Βασιλειάδης(72΄Θεοχάρης), Πολύμερος Σ.,Κολώνιας, Μέρρας Κ., Φλέγγας,  Παπαευθυμίου(83 Στεφανής Σ.), Παπαντωνίου, Ντόβας

Ρεπορτάζ: Γιώργος Ντζιαβίδας