Ερασιτέχνης ΠΑΣ ΛαμίαΠοδόσφαιρο Σάλας

Ήττα στις λεπτομέρειες για τον ΠΑΣ Λαμία Futsal!

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, με πολλές φάσεις, αρκετές μονομαχίες, πάθος, ένταση και ρυθμό χρειάστηκε ένα γκολ στα τελευταία 13 δευτερόλεπτα για να αναδείξει νικητή και αυτός ήταν ο Αδέσποτος Αθηνών.

Μέχρι σήμερα είχαμε συνηθίσει να βλέπουμε πολλά φάσεις και αρκετά γκολ στα παιχνίδια του ΠΑΣ Λαμία ωστόσο το σημερινό απέναντι στον πρωτοπόρο Αδέσποτο Αθηνών ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Οι κυανόλευκοι του Κώστα Τσαπραζλή όντας εξουθενωμένοι από το ματς της Πέμπτης κόντρα στο Φάληρο της πρώτης κατηγορίας υποδέχθηκαν τον Αδέσποτο με αρκετές απουσίες και πάλι ωστόσο με τον πρώτο σκόρερ τους Αντώνη Βαρυπάτη ετοιμοπόλεμο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ των φιλοξενούμενων στο 11′ από τον Σκιάνη για να έρθει η ισοφάριση από τον Μαλικάι στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη είδαμε πολλές φάσεις, αρκετές μονομαχίες όχι όμως πολλά γκολ.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα λήξει ισόπαλο για τους δύο, η Λαμία είχε μπροστά της μια σπουδαία ευκαιρία να κλέψει τη νίκη δύο λεπτά πριν το τέλος ωστόσο ο σκόρερ της δεν ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε.

Σαν να μην έφτανε αυτό, στα τελευταία 15 δευτερόλεπτα του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι έφυγαν στην αντεπίθεση , ο Γιολδάσης δεν μπόρεσε να σταματήσει τον Μανωλαράκη ο οποίος έγραψε το 1-2 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους περίπου 50 φιλάθλους των Αθηναίων.

Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού οι παρουσία των δύο προπονητών με πατερίτσες! Τόσο ο Κώστας Τσαπραζλής όσο και ο Βασίλης Καλλιγάς αντιμετώπιζαν πρόβλημα με το πόδι τους με αποτέλεσμα να κοουτσάρουν από τον πάγκο με πατερίτσες!