Εκμεταλλεύτηκε την έδρα του ο Αστέρας Αγ. Σεραφείμ!

Με νίκη και κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο, ξεκίνησε τη νέα χρονιά ο Αστέρας Αγίου Σεραφείμ. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΑστέραςΑγίουΣεραφείμ #ΑγρότηςΤραγάνας

Με ένα δυνατό ματς ξεκίνησε το 2022 για τον Αστέρα Αγίου Σεραφείμ και τον Αγρότη Τραγάνας. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και μεγάλος νικητής ήταν ο γηπεδούχος Αστέρας.

Η ομάδα του Αγίου Σεραφείμ, εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και με το τελικό 3-0 πανηγύρισε και την πρώτη νίκη της για τη νέα χρονιά.

Ο Μουτσουρούφης στο 31΄έκανε το 1-0 για να έρθει λίγο πριν το ημίχρονο ο Μπατσογιάννης να γράψει το 2-0. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 78΄ο Γρηγοριάδης έγραψε το τελικό 3-0.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ: Σαλέπης Χ., Σαλέπης, Ι., Κλεφτογιάννης, Ευσταθίου, Μαντζώρος, Μουτσουρούφης, Ευσταθίου Σ, Μπατσογιάννης, Τριανταφύλλου, Τσιγαρίδας, Γρηγοριάδης

Αγρότης Τραγάνας: Σκορδάς, Ζυγοκώστας, Σταμούλης, Μπουραντάς, Βλάχος, Ακριβόπουλος, Παπακωνσταντίνου, Κογιώνος, Βέργος, Κάμμος, Γκιρίτι Σέρτζι.