ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

“Βαριά” ήττα για την Κ19 της Λαμίας!

Οι “κιτρινόμαυροι” καθάρισαν από νωρίς το παιχνίδι, έχοντας πετύχει 4 από τα 5 τέρματα τους πριν το 60 και απλώς πέτυχαν και 5ο λίγα λεπτά πριν το τέλος δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην αναμέτρηση.

Η U19 του Άρη πήρε αυτό που ήθελε κόντρα στη Λαμία, επικρατώντας με 5-0, για την 19η αγωνιστική της Super League U19.

Η κιτρινόμαυρη ομάδα ήταν κυρίαρχη από το ξεκίνημα στον αγωνιστικό χώρο και μέχρι το 60′ κατάφερε να προηγηθεί με 4-0 για να ολοκληρώσει την επικράτησή της στα τελευταία λεπτά, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

Ο Άρης έφτασε στο 30ο λεπτό στο γκολ με τον Παναγίδη, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Χατζηιωάννου έκανε το 2-0.

Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο, ο Χρυσόπουλος (42′) ανέβασε τον δείκτη του σκόρ στο 3-0, ενώ το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.

Ο Τσέρα, πέντε λεπτά από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, σκόραρε ξανά, για να φτάσει ο Σγουρός στο 90ο λεπτό, να κάνει το τελικό 5-0.