Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Ένα γκολ έκρινε την αναμέτρηση / Έντονα παράπονα από τη διαιτησία! (φωτορεπορτάζ)

Ένα γκολ του Βαγγέλη Παπακώστα στο πρώτο ημίχρονο έκρινε το ντέρμπι μεταξύ του ΑΟ Στυλίδας και του Ολυμπιακού Λαμίας. Πολλά παράπονα από τη διαιτησία είχαν οι γηπεδούχοι οι οποίοι έπαιξαν σχεδόν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με δέκα ποδοσφαιριστές.

Ο Βαγγέλης Παπακώστας με την κεφαλιά του στο 45+1΄του πρώτο ημιχρόνου έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό Λαμίας στον αγώνα απέναντι στον ΑΟ Στυλίδας. Έτσι, η ομάδα του Αχιλλέα Καμπά ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας αναγκάζοντας τη Στυλίδα στην πρώτη της ήττα μετά από 14 παιχνίδια πρωταθλήματος.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τη Στυλίδα να έχει δοκάρι με τον Βαρυπάτη Κ. και ένα απίστευτο τετ α τετ με τον Βαρυπάτη Χρ..

Αυτές οι δύο ήταν οι καλύτερες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου μέχρι που φτάσαμε στις καθυστερήσεις όπου ο Παπακώστας εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα της Στυλίδας, πήρε την κεφαλιά και έκανε το 0-1.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τους φίλους αλλά και τους ανθρώπους της Στυλίδας να κάνουν τα παράπονά τους στον διαιτητή της αναμέτρησης κ. Κολορίζο.

Τα παράπονα και οι φωνές συνεχίστηκαν και στο δεύτερο ημίχρονο. Τα «αίματα άναψαν» όταν ο Κουφιώτης Κ. είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Λέντα Ν..

Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ένα τετ α τετ του Μπουγιώτα, ο οποίος απέναντι στον Καρανάσιο δεν σημάδεψε σωστά στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, η Στυλίδα πίεζε ψηλά και δημιουργούσε πιο εύκολα από τον αντίπαλό της ευκαιρίες. Σε μία τέτοια ευκαιρία ο Παρλάντζας σούταρε από καλή θέση, όμως ο Τσιάμης του είπε «όχι».

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε νικητή τον Ολυμπιακό, ο οποίος όπως σημείωσε και ο ίδιος ο προπονητής της ομάδας, αν και δεν έπαιξε καλό ποδόσφαιρο πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε.