Ερασιτέχνης ΠΑΣ ΛαμίαΠοδόσφαιρο Σάλας

Δεν τα κατάφερε στα Τρίκαλα ο ΠΑΣ Λαμία!

Το απόγευμα της Κυριακής ο ΠΑΣ Λαμία Futsal φιλοξενήθηκε από την ομάδα του ΠΑΣ Υπεροχή Τρικάλων στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Β΄Εθνικής ανδρών της Futsal League, με τους κυανόλευκους να γνωρίζουν την ήττα με σκορ 7-5!

Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Τσαπραζλή έκαναν αξιόλογη προσπάθεια στην έδρα της Υπεροχής ωστόσο δεν κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη από την γειτονική πόλη των Τρικάλων.

Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 3-2 με τους κυανόλευκους να είναι μέσα στο παιχνίδι, ωστόσο το προβάδισμα δύο τερμάτων με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έκοψε τα φτερά της ομάδας της πόλης μας η οποία δεν απέφυγε τελικώς την ήττα.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης, η πρωτοβουλία των γηπεδούχων να στείλουν το δικό τους μήνυμα κατά της βίας των γυναικών, με μηνύματα πάνω στα άδεια καθίσματα, υποστηρίζοντας το κίνημα #metoo.