“Βαριά” ήττα σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο για την Αταλάντη!

Την εκτός ήττα γνώρισε ο ΑΠΟ Αταλάντης από τον Αμβρυσσέα Διστόμου στο πλαίσιο της 12ης εξ' εξαναβολής αγωνιστικής της Γ' Εθνικής.

Την εκτός ήττα γνώρισε ο ΑΠΟ Αταλάντης από τον Αμβρυσσέα Διστόμου στο πλαίσιο της 12ης εξ’ αναβολής αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Σε εναν βαρύ αγωνιστικό χώρο η ομάδα του ΑΠΟ Αταλάντης γνώρισε την ήττα με 5-0 σκόρ από τον Αμβρυσσέα Διστόμου.

Το γήπεδο του Διστόμου ήταν σε άθλια κατάσταση λόγω των καιρικών συνθηκών κάτι που δυσκόλεψε αρκετά και τις δυο ομάδες.

Στα αγωνιστικά τώρα οι γηπεδούχοι στο 13′ πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Δήμου με εκτέλεση πέναλτι ενώ ο Αλμπάνης τρία λεπτά αργότερα έκανε το 2-0.

Λίγο πριν τη λήξη ο Δήμου και πάλι βρήκε δίχτυα για το 3-0 πετυχαίνοντας το δευτερο προσωπικό του τέρμα ενώ στο 45′ έγινε και το 4-0 από τον Βιέννα.

Στην επανάληψη, ο Δήμου έγινε “δήμιος” της Αταλάντης καθώς σκόραρε και τρίτη φορά πετυχαίνοντας χατ τρικ ενώ παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό 5-0.