Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Τα δύο γκολ του Δουσιώτη έδωσαν το τρίποντο στη Μαλεσίνα! (pics+vid)

Δύο γκολ του Αθ. Δουσιώτη έκριναν την αναμέτρηση που έλαβε χώρα χθες, Τετάρτη 2/2 ανάμεσα στην Α.Ε Μαλεσίνας και το Ρεγγίνι.

Στο πλαίσιο της 15ης εξ΄αναβολής αναμέτρησης ανάμεσα στην Α.Ε Μαλεσίνας και το Ρεγγίνι, δύο γκολ του Αθ. Δουσιώτη έδωσαν το τρίποντο στην γηπεδούχο ομάδα.

Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της συνεχόμενης βροχής, ο Δουσιώτης στο 40΄ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του, το οποίο αμφισβητήθηκε από τους φιλοξενούμενους, κάνοντας το 1-0.

Το 1-0 παρέμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 72΄ο Δουσιώτης ξανά (είναι υποψήφιος για MVP της αγωνιστικής) σκόραρε για το τελικό 2-0.