Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Ο.Φ Ηράκλειας – Άρης Αγ. Κων/νου: Χαμόγελα για τους γηπεδούχους (φωτορεπορτάζ)

Μία σημαντική εντός έδρας πανηγύρισε ο Ο.Φ Ηράκλειας καθώς αν και βρέθηκε να χάνει με 0-1 από τον «μαχητικότατο» Άρη Αγ. Κωνσταντίνου το γύρισε στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε το τρίποντο.

Με σκορ 2-1 η ομάδα του Ο.Φ Ηράκλειας πανηγύρισε τη νίκη απέναντι στον Άρη Αγ. Κωνσταντίνου για την 17η αγωνιστική της Α΄Φθιώτιδας.

Ο Άρης, αν και έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ανδριώτη ήταν αυτός που βρήκε πρώτος γκολ εκμεταλλευόμενος τα λάθη της Ηράκλειας. Στο 42΄ο Ρίζος Σπ. πάτησε περιοχή «χόρεψε» την άμυνα των γηπεδούχων και με πλασέ έκανε το 0-1.

Νωρίτερα, η Ηράκλεια είχε χάσει δύο κλασσικές ευκαιρίες για να πάρει αυτή το προβάδισμα αλλά τόσο ο Νάσιος όσο και ο Παπαποστόλου αστόχησαν από πλεονεκτική θέση. Λίγο αργότερα, ο Άγιος Κωνσταντίνος παρόλο που έπαιζε με μειονέκτημα έχασε τεράστια ευκαιρία να σκοράρει… αλλά η κεφαλιά του Γιώτη τελικά δεν κατέληξε στα δίχτυα, με τον αμυντικό του Ο.Φ.Η να γλιτώνει το αυτογκόλ.

Τελικά, τα γκολ που έψαχνε η ομάδα του Κώστα Ρουμελιώτη τα βρήκε στο δεύτερο ημίχρονο. Αρχικά ο Ντίνος Τσαμαδιάς στο 65΄έκανε το 1-1 ενώ ο Καραγιάννης στο 82΄διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Να σημειώσουμε πως από το πρώτο ημίχρονο είχε αποβληθεί και ο προπονητής του Άρη, Άγγελος Κυριάκος.