Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Το «τελείωσε» στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας! (φωτορεπορτάζ)

Νίκη που τον φέρνει στο -1 από την κορυφή πανηγύρισε ο Αστέρας Σταυρού, καθώς επικράτησε με 4-0 επί της Α.Ε Καλυβίων και πλέον βρίσκεται σε «απόσταση αναπνοής» από τους δύο πρώτους του πρωταθλήματος.

«Πέταγε φωτιές» στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αστέρα Σταυρού.

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής ο Αστέρας Σταυρού κέρδισε με 4-0 την Α.Ε Καλυβίων στο γήπεδο του Μοσχοχωρίου και πλεόν η ομάδα του Πέτρου Καραΐσκου βρίσκεται έναν πόντο πίσω από τους Δάφνη Λιβανατών και Ολυμπιακό Λαμίας.

Στο πρώτο 45λεπτο οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να σκοράρουν, κάτι που πρώτος πέτυχε ο Αστέρας. Ο Γιάννης Κακκάβας στο 24΄έκανε το 1-0 ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι, με το οποίο θα μπορούσαν να πάνε στα αποδυτήρια με προβάδισμα ασφαλείας.

Στην επανάληψη, τα Καλύβια ανέβηκαν και είχαν την ευκαιρία να κάνουν το 1-1 με τον Τσιγκόλη έπειτα κόρνερ από τα αριστερά κάτι που όμως δεν έγινε ποτέ. Ο Καραΐσκος πέρασε στο παιχνίδι για τον Σταυρό τον Γεννιτσαρόπουλο και εκεί άλλαξαν όλα.

Αρχικά, ο έμπειρος εξτρέμ έκανε το 2-0 στο 74΄έπειτα από απίστευτη πάσα του Ακασού. Μετέπειτα, ο Ακασού από πασαδόρος έγινε σκόρερ γράφοντας το 3-0 στο 82΄. Λίγο πριν τη λήξη, ξανά ο Γεννιτσαρόπουλος βρήκε δίχτυα για το τελικό 4-0.